Sunday, 19 April 2015

Lolita DIY: Red hearted JSK [Part 1]


Zdravím ^^
Po menší pauze jsem konečně pohla s novým projektem - s jasně (ale zároveň jemně) červenými JSK s bílým razítkovým potiskem. Tento design byl vymyšlený hodně na rychlo, jelikož z eshopu místo žádané tmavě rudé bavlny dorazila světlá a já s ní potřebovala něco udělat. Roztomilé, skoro oldschoolové JSK se přímo vybízely.

Samotný střih šatů je jeden velký obdélník (sukně) a alterovaný vrchní díl večerních šatů z Burdy - ten jsem vystřihla ze zbytků starších látek, oblékla a metodou "špendli-dokud-to-nevypadá-dobře" si ho upravila tak, aby mi sedl :) Ze zpětněho pohledu bych nejspíš změnila tvar výstřihu, je totiž lehce lodičkový... Nic drastického, ale přece :D Takto upravený střih jsem už jenom vystřihla i z červené bavlny (Bella Solids - Betty's red) a na zadní díl přidala šňerování s průchodky. Oba dva kusy (vrchní díl a sukně) byly sěsity dohromady - a máme polotovar!

Vyrábění razítek bylo o trošku složitější - na kus lina byl nakreslen design, který se vyřezal řezáky, nůžkami... Prostě vším, co bylo po ruce a bylo dostatečně ostré :D
Zní to tu velmi lehce a lákavě ale věřte mi - opak je pravdou! Stírající se fixu z lina bych snesla, ale po pár hodinách vyřezávání jsem měla ruce tak unavené, že si řezáky dělaly co se jim chtělo - ideální na uříznutí prstu (čemuž se mi nakonec podařilo mistrně vyhnout!).

K těmto JSK mám sadu tří razítek: jedno hlavní, velké, zdobené srdce a dvě prostá srdíčka rozdiĺných velikostí. Po vyřezáni z lina byly razítka přilepený chemoprenem na obroušený blok dřeva a po zaschnutí bylo možné provést první test na zbytku látky! Vyfocený pokus je můj třetí a stále není dokonalý. Než začnu tisknout na šaty, bude ještě třeba trénink!

To je zatím všechno - v dalším článku bude pokračování aneb. tisknutí a dodělávání designu ^^

Brzy napočtenou,
Karune

No comments:

Post a Comment